Ponúkame Vám možnosť porozprávať sa o svojich radostiach a starostiach, stretnúť sa s inými  mamičkami, ich detičkami, pozdieľať sa v skupine, kde sa budete cítiť pochopená a načerpáte novú silu, inšpirácie, povzbudenie.

Vždy je pripravená téma, o ktorej sa dozviete veľa zaujímavého a samozrejme sa budete môcť poradiť o všetkom, čo budete potrebovať.

Na tejto podpornej skupine sú vítané všetky ženy v rozličných etapách materstva - mamičky, ktoré svoje bábätko ešte len čakajú, spolu s čerstvými mamičkami, s mamičkami väčších bábätiek, ktoré začínajú jesť príkrmy, či skúšajú robiť prvé krôčky.

                                                                                   

 

                                                                                Mgr. Gabriela Jakubčinová

Informácie o poradkyni:

Som certifikovaná poradkyňa dojčenia o.z. MAMILA a  poradkyňa nosenia detí. Sama som mama ročnej dojčenej a nosenej dcérky a 3,5 ročného syna. Mám skúsenosti s bezplienkovou komunikačnou metódou, znakovaním, vo výchove svojich detí sa snažím aplikovať aspekt rešpektujúcej výchovy, s využitím pilierov kontaktného rodičovstva.

 

 

mýty a fakty a dojčení a nosení spôsobuje dojčenie osteoporózu? Ovísajú po dojčení prsia? Môže dojčiaca žena podstúpiť ošetrenia zuba, rontgen?

Existuje „slabé“ mlieko? Môže sa bábätko prekŕmiť dojčením? Môže sa stať, že prídem o mlieko? Môže dojčiaca žena cvičiť? Kedy začať s príkrmami?

Rozmaznáte dieťa dojčením a nosením? Nepoškodzuje nosenie chrbticu?

Má dieťa v šatke dostatok vzduchu? Nebude dieťatku zima?

Na tieto a na mnohé ďalšie otázky dostanete odpoveď.

 

prečo dieťa nosiť – teória správneho nosenia v babyšatkách a ergonomických nosičoch a nácvik viazania babyšatky

 

 

 

vzťahová výchova – attachement parenting

Pohľad na výchovné štýly, problematika  spoločného spania, nosenia, reagovania na potreby bábätka a dojčenia ako nástrojov vzťahovej väzby matky s dieťaťom. Otázky s tým spojené- bude potom dieťa niekedy samostatné? Nebude rozmaznané? Ako využiť dojčenie pre jednoduchšiu starostlivosť o dieťa, aby sa matka mohla venovať svojim záľubám a nebola vyčerpaná.

 

 

bezplienková komunikačná metóda

BKM znamená, že rodičia a dieťatko sú schopní spolu komunikovať o vylučovacích potrebách svojho dieťatka. Dieťatko pomocou reči svojho telíčka a dospelí pomocou intuície, srdca a logiky. Týmto spôsobom uspokojujú rodičia dieťatku potrebu tepla, sucha, pohodlia, zdravej pokožky, vedomia tela a čistoty.

BKM nie je drezúra, ani disciplína. Táto komunikácia je len láskavá pomoc a poskytnutie možnosti dieťatku vylučovať mimo plienku, ako je to potom po celý zbytok života (namiesto tradičnejšieho spôsobu, že dieťatko najprv naučíme cikať, kakať do plienky a potom ho to odúčame.)

                                                                                                                                                                

                                                                                                                                                                                                        Teším sa na Vás